12 روش برای افزایش نور و بازدهی انواع لامپ + تضمینی
لامپ بهترین وسیله روشنایی بوده که در نورپردازی دکوراسیون هم نقش مهمی دارد. در واقع خانه های پر نور آسایش و امنیت بیشتری دارند. لامپ یک چراغ الکتریکی با چشمه نور مصنوعی است که می تواند شرایط زندگی را در تاریکی شب فراهم سازد. لامپ ها مدل های مختلفی دارند و نوری آفتابی و مهتابی از خود ساطع می کنند که روشنایی محیط را دو چندان می کند. امروزه استفاده از لامپ های کم مصرف مورد توجه قرار گرفته چون نور زیاد و گرمای کمی دارند و همین امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.‌
منتشر شده در سه شنبه 5 ارديبهشت 1402
 
همه چیز در مورد لامپ های زردی نوزاد
زردی نوزادان اتفاق رایجی است که در بدو تولد آنهارا می دهد و شما می توانید با استفاده از لامپ زردی نوزاد این مشکل را کنترل کرده و آن را به حداقل برسانید. در روش فتوتراپی برای درمان این زردی از لامپ های مخصوص led فلورسنت استفاده می کنند که تنها نور آبی رنگی دارند و هیچ گرمای آزار دهنده ای از خود تولید نمی کنند. قرار دادن نوزاد برای مدتی معین زیر این نور باعث می شود تا نور آبی رنگ میزان بیلی روبین خون را کاهش دهد که در این صورت کم کم زردی نوزاد پایین آبی و پوست او هم رنگی کاملا طبیعی پیدا می کند و بیلی روبین اضافه تجزیه شده و از طریق ادرار دفع می شود.‌  این لامپ ها بیشتر به صورت رشته ای طراحی می شوند و شما می توانید با نصب آن به تخت نوزاد به راحتی از آن استفاده کنید. کم مصرف بودن لامپ باعث شده تا روشن ماندن آن برای مدت طولانی هزینه زیادی برای شما در بر نداشته باشد. بستن چشمان نوزاد باعث می شود تا در مقابل نور اذیت نشود. نور آبی رنگی که این لامپ از خود ساتع می کند نقش درمانی دارد و می تواند به رفع زردی نوزاد کمک زیادی کند. این نور باید به صورت مستقیم با بدن نوزاد در تماس باشد تا بتواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. این می تواند موثرترین راه درمان زردی نوزاد باشد که سال های زیادی است مردم از آن استفاده می کنند. 
منتشر شده در شنبه 31 ارديبهشت 1401
 
راه های کاهش مضرات انواع لامپ + به تفکیک لامپ
انسان ها با ریتم چرخه طبیعی نور، تاریکی روز و شب تکامل یافتند. گسترش نور مصنوعی به این معنی است که بیشتر ما دیگر شب های واقعا تاریک را تجربه نمی کنیم. تحقیقات نشان می دهد که لامپ ها در شب می تواند بر سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد و خطرات چاقی، افسردگی، اختلالات خواب، دیابت، سرطان سینه و غیره را افزایش دهد. مانند بسیاری از زندگی های روی زمین، انسان ها به یک ریتم شبانه روزی و یک الگوی خواب و بیداری که توسط چرخه روز و شب کنترل می شود، پایبند هستند. نور مصنوعی در شب می تواند این چرخه را مختل کند. راهای های گوناگون وجود دارد که این مضرات را کاهش دهد در این مقاله به آن می‌پردازیم.
منتشر شده در شنبه 31 ارديبهشت 1401
 
راه های فهمیدن سوختن لامپ
گاه ممکن است که شما در طول زندگی خود با یک لامپ سوخته مواجه شوید اینگونه لامپ ها اصولا دیگر توان نوردهی ندارند و همچنین از راه های متعددی می توان فهمید که لامپ سوخته است. شما می توانید با توجه کردن به نقاط مختلف لامپ ها به راحتی از سوختن آنها اطمینان حاصل کنید، لامپی که سوخته یک هاله یا خط سیاه در دور خود دارد و بوی سوختگی آن مشهود می باشد به همین دلیل شما می توانید به راحتی از سوختن آن نمطع شوید، البته تست کردن لامپ هم می تواند یکی از راه های فهمیدن سوختن لامپ باشد. در صورتی که لامپ را به برق متصل کردید اما روشن نشد مسلما توان خود را از دست داده و دچار سوختگی شده است.  لامپ ها نمونه ها و مدل های مختلفی دارند که هر کدام از بخشی مختص به خود دچار سوختگی می شوند اما بیشترین عاملی که باعث سوختن لامپ می شود نوسانات برقی و ضربه خوردن به لامپ می باشد. برخی از لامپ ها زمانی که دچار سوختگی می شوند رنگشان تیره و کدر می شود به همین دلیل می توان به راحتی به سوختن آن پس برد. لازم به ذکر است که با اطلاع از راه های فهمیدن ساختن لامپ شما هم می توانید بدون هیچ گونه تخصصی به راحتی بفهمید که لامپ مورد نظر سالم است و یا سوخته است. با وجود راه ها و روش های مختلفی که برای فهمیدن سوختن لامپ وجود دارد دیگر دچار مشکل نخواهید شد، اصلی ترین روشی که با کمک آن می توان از سوختن لامپ ها اطمینان حاصل کرد روشن نشدن لامپ و مهتابی می باشد زیرا لامپ تنها به یک دلیل روشن نمی شود که آن هم سوختن و خراب شدن است. 
منتشر شده در شنبه 31 ارديبهشت 1401
 
معایب و فواید انواع لامپ و نکاتی که ممکن است ندانید !
انواع لامپ در بازار ها وجود دارد که از نظر شکل ظاهری، کیفیت و همچنین کارایی با یکدیگر متفاوت هستند، تنوع در تولید لامپ ها به دلیل متفاوت بودن محیط ها برای استفاده می باشد و در نتیجه شما عزیزان می توانید به راحتی لامپ مورد نظر خود را یافته و تهیه نمایید. البته باید بگوییم که لامپ ها از نظر توان مصرف و قدرت نوردهی و سایز هم با یکدیگر متفاوت هستند و باید هنگام انتخاب به تمام موارد گفته شده توجه کرد. این لامپ ها دارای معایب و فوایدی هستند که در زیر به چندین مورد از معایب و فواید ها اشاره خواهیم کرد. لامپ ها براساس توان و قدرت نوردهی که دارند نام گذاری می شوند و وارد بازار ها می گردند، اگر نیاز به نور بالا در محیط دارید باید مدلی را انتخاب کنید و اگر برای وسایل و یا خودرو خود نیاز به لامپ دارید باید مختص با مدل آن لامپ را انتخاب کنید. آشنایی با معایب و فواید هر نوع لامپ به شما کمک خواهد کرد تا بهترین نمونه را متناسب با نیاز خود انتخاب کرده، تهیه نمایید و مورد استفاده قرار بدهید. ما در اینجا قصد داریم فواید و مضرات انواع لامپ و چراغ را به صورت تفکیک شده شرح دهیم .
منتشر شده در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
 
حفاظت از وسایل برقی در برابر نوسانات
شهر نشینی باعث افزایش قابل توجه در میزان فعالیت‌های انسانی می‌شود که همگی تاثیر مستقیم در مصرف انرژی به طور کلی، علی الخصوص انرژی برق دارند. پیش بینی تقاضای انرژی به ویژگی‌های ساختمان‌ها یا شهرها و سطوح اشغال آنها وابسته است و محاسبه اثرات مکانی و زمانی الگوهای رفتاری ناهمگون انسان، بر مصرف انرژی ساختمان‌ها در سطح شهر، همچنان یک چالش است. نوسانات مصرف انرژی با ازدیاد جمعیت و پیچیدگی فعالیت‌های روزانه به سرعت در حال گسترش است در حالی که بدیهی است زیرساخت‌های انرژی با این سرعت پیشرفتی ندارند. قطعی برق در نواحی مختلف، و نوسانات مکرر جریان برق و حتی صاعقه بی شک به دستگاه‌های برقی آسیب بعضاً جبران ناپذیر وارد می‌آورد. حتی بهترین نوع وسیله برقی، بدون منبع برق متناوب قابل اعتماد و ثابت، بی پناه است. وصل کردن سیستم یا هر وسیله برقی به یک پریز مستقیم دیواری، دیر یا زود به سوی فاجعه خواهد رفت. 
منتشر شده در سه شنبه 16 آذر 1400
 
انتخاب لامپ مناسب برای محیط با محاسبه لومن
یک لومن میزان کل نور خارج شده از لامپ، چراغ و هر نوع منبع نوری در يك ثانیه می‌باشد. به زبان ساده تر هرچه شار نوری یک منبع روشنایی بالاتر باشد،  روشنایی بیشتری دارد. اما چه منبع نوری برای ما مناسب است؟ چگونه محاسبه کنیم؟ این نکته را باید در نظر داشته باشید که مساحت و متراژ تنها گزینه برای تعیین دقیق منبع نوری نیست. ارتفاع سقف و نوع کاربری محیط، نوع چراغ و ... در میزان بازتاب نور تأثیرگذار است. برای مثال ممکن است لامپی وات بیشتر داشته باشد اما به دلیل جایگاه نصب نامناسب آن، میزان روشنایی محل خلاف انتظارتان باشد.
منتشر شده در چهارشنبه 18 خرداد 1401
 
لامپ ال ای دی فیلامنتی
لامپ های فیلامنتی ادیسونی ظاهری جذاب دارند و برای دکوراسیون داخلی بسیار مناسب است. 85% مصرف انرژی کمتر نسبت به لامپ‌های قدیمی رشته ای و در عین حال 15 برابر عمر بیشتر دارند. لامپ‌های ال ای دی فیلامتی LED-SMD به جای اینکه از رشته تنگستن مشابه نمونه قدیمی خود ساخته شده باشند، از دیودهای نوری ساخته شده‌اند و نور آن‌ها از حرارت نیست. این دیودها با شیشه یا ماده شفاف دیگری پوشانده می‌شود و با فسفر، رنگ زرد گرمتری به لامپ می‌دهد. ‌سرپیچ این لامپ‌ها، شمعی E14 یا معمولی E27 است. در مقایسه با لامپ‌های معمولی ال ای دی و لامپهای رشته‌ای قدیمی، قیمت گران‌تری دارند و طول عمر آن‌ها بسیار کمتر از لامپ های LED است اما ظاهر بسیار زیبایی دارند و برای دکور بهترین انتخاب هستند. چرا بخرم وقتی گرونتره؟؟blush مزیت این لامپ‌ها مصرف انرژی کم، قابل استفاده در دمای نور متفاوت، تنوع مدل، روشن شدن سریع و عدم تولید گرماست و به خاطر زیبایی و جذابیت فوق العاده آن‌ها ارزش خرید و استفاده را دارند. معمولا لامپ‌های ادیسونی فیلامنتی قابلیت تنظیم شدت نور توسط دیمر را ندارند ولی هنگام خرید باید به مشخصات لامپ دقت کنید که قابلیت دیمر شدن دارند یا خیر در غیر این صورت امکان چشمک زدن و سوسوکردن وجود دارد.
منتشر شده در چهارشنبه 18 خرداد 1401
تماس با ما
تهران: شهرری. میدان نماز. کوچه سالاری. بین رستمی فر و عباسی. پشت مسجد ارشاد
09368190002
09368190005
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه دیجی برق می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح