راه های فهمیدن سوختن لامپ

گاه ممکن است که شما در طول زندگی خود با یک لامپ سوخته مواجه شوید اینگونه لامپ ها اصولا دیگر توان نوردهی ندارند و همچنین از راه های متعددی می توان فهمید که لامپ سوخته است. شما می توانید با توجه کردن به نقاط مختلف لامپ ها به راحتی از سوختن آنها اطمینان حاصل کنید، لامپی که سوخته یک هاله یا خط سیاه در دور خود دارد و بوی سوختگی آن مشهود می باشد به همین دلیل شما می توانید به راحتی از سوختن آن نمطع شوید، البته تست کردن لامپ هم می تواند یکی از راه های فهمیدن سوختن لامپ باشد. در صورتی که لامپ را به برق متصل کردید اما روشن نشد مسلما توان خود را از دست داده و دچار سوختگی شده است.  لامپ ها نمونه ها و مدل های مختلفی دارند که هر کدام از بخشی مختص به خود دچار سوختگی می شوند اما بیشترین عاملی که باعث سوختن لامپ می شود نوسانات برقی و ضربه خوردن به لامپ می باشد.
فهمیدن لامپ سوخته
برخی از لامپ ها زمانی که دچار سوختگی می شوند رنگشان تیره و کدر می شود به همین دلیل می توان به راحتی به سوختن آن پس برد. لازم به ذکر است که با اطلاع از راه های فهمیدن ساختن لامپ شما هم می توانید بدون هیچ گونه تخصصی به راحتی بفهمید که لامپ مورد نظر سالم است و یا سوخته است. با وجود راه ها و روش های مختلفی که برای فهمیدن سوختن لامپ وجود دارد دیگر دچار مشکل نخواهید شد، اصلی ترین روشی که با کمک آن می توان از سوختن لامپ ها اطمینان حاصل کرد روشن نشدن لامپ و مهتابی می باشد زیرا لامپ تنها به یک دلیل روشن نمی شود که آن هم سوختن و خراب شدن است. 

از کجا بفهمیم لامپ سوخته؟

امروزه بسیاری از افراد می‌پرسند از کجا بفهمیم لامپ سوخته است در جواب این گونه افراد را به آنها خواهیم گفت چگونه با بررسی یک لامپ می توانند از سوختن آن اطمینان حاصل کنند. البته همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم لامپ ها نمونه ها و مدل های مختلفی دارند که هر کدام در صورت سوختن با مشکل مواجه خواهد شد و به گونه‌ای تغییر حالت می‌دهند، اگر شما از یک لامپ ال ای دی استفاده می کنید باید به برد و درایور آن توجه کنید زیرا این مدل لامپ ها در صورتی که دچار سوختگی می شوند این دو قطعه کارایی خود را از دست می دهند و در نتیجه لامپ ال ای دی دیگر روشن نخواهد شد تا مورد تعمیر قرار بگیرد. در این مدل حتی ممکن است که ال ای دی های درون لامپ هم خراب شده باشند که این امر هم باعث سوختن کامل لامپ خواهد شد. 
اگر از لامپ مهتابی استفاده می کنید زمانی که آن روشن نمی شود و عملکرد خود را از دست داده باید به ترانس و استارت آن توجه کنید زیرا این مدل مهتابی ها با کمک این دو قطعه فعالیت می کنند، البته باید به حلقه مهتابی هم توجه کنید زیرا در صورت سوختن قسمت انتهایی آن سیاه و تیره می شود و قادر به دریافت برق و روشن شدن نخواهد بود، این لامپ با نام لامپ فلورسنتی هم شناخته می شود و در صورتی که استارت آن سوخته باشد مهتابی توان دریافت انرژی برق را ندارد و در نتیجه روشن نخواهد شد، زمانی که مهتابی سیاه می شود بوی نامطبوعی دارد که به شما کمک می کند تا از سوختن آن مطلع شوید و به تعویض و تعمیر آن بپردازید. در صورتی که مهتابی را با کمک دکمه روشن کردید اما به جای روشن شدن صدای فراوانی و ناهنجاری ایجاد کرد مسلما مهتابی سوخته است و توان نورپردازی و روشن شدن را ندارد. 
تماس با ما
تهران: شهرری. میدان نماز. کوچه سالاری. بین رستمی فر و عباسی. پشت مسجد ارشاد
09368190002
09368190005
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه دیجی برق می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح